Hírek, események

 

02. 28. Fő az egészség - egészségnap

02. 25. Pályázatra készülünk - Tájak a magyar irodalomban

02. 26. Német versmondó verseny

02. 25. Állatlátógatóban

02. 14. Gondolatok a Valentin napról

02. 08. Farsangi írások-fotók

02. 04 Madárkalács készült a negyedikben

01. 24. Hefe knedle - süt a negyedik

01. 22. A magyar kultúra napján - egy szünetnyi játék

01. 22. Versmondó sikerek

01. 07. Évzáró, évindító írás Áditól

12. 19. Szárnypróbálgató - Ludvig Zsófi: Kormi, a kíváncsi macska

12. 13. Kézműves nap - légy kreatív

12. 12. Csodálatos fizika

12. 12. Karácsonyi képeslapok - Nyolcadikosok írásai

12. 06. A Mikulás érkezése

12. 04. Kata mesét írt

12. 02. Az első gyertya

11. 26. Adventi koszorúk versenye

11. 26. Mesemondó verseny a Gandhi gimnáziumban

11. 20. Szülők a tanórákon

11.13. - 15. A magyar nyelv reggelei

10. 22. Megemlékezés 1956-ra

10. 19. Multunk , hagyományaink - Véménd projekt

10. 08-11. Határtalanul pályázattal Erdélyben jártunk

10. 11. Budapest,te csodás

10. 07. Emlékezzünk az aradi vértanúkra

10. 01. A zene és én

10. 01. Sikerek a Predács István Atlétika versenyen

09. 18. DÖK közgyűlés

09. 12. Reformkor kuglóffal

09. 11. Diákönkormányzati elnökválasztás

09. 11. Közékori pillanatok

09. 02. Tanévnyitó, fecskeavató

08. 22. Tájoló (mankó a pályaválasztáshoz)

06. 17.-28. Csodaszarvas tábor

2019. 06. 14. Ballagás

05. 12. Szerenád

06. 04. -07. Erdei iskola Orfűn

05. 31. Gyermeknap sólyommal, rendőrökkel és egyéb izgalmakkal

05. 31. Fut a suli

05. 21. Kertészek, kertészet

05. 17. Picasso nyomdokain

05. 15. Ovisok a matek órán

05. 08. Nálunk járt a DunaTV

04. 27. Aranyhíd országos cigány vers- és prózamondó verseny

04. 26. Térségi egyéni, váltó atlétika eredményei Mohács

04. 17. Húsvéti hangulatban

04. 11. Népismereti verseny a Gandhi gimnáziumban 3. hely

04. 09. Felsős versmondó verseny

04. 08. Fedorka versmondó verseny Szekszárdon

04. 10. Az alsós versmondó verseny eredményei

04. 01. Pályaválasztás kirándulással

03. 28. Rajzpályázat - A víz világnapja

03. 26. Generációk találkozása (vendégünk Steigervald Krisztián)

03. 22. A víz világnapja

03. 14. Jelenetek a Pilvax kávéházból (Ünnepi műsor)

03. 10. Vendégek az oviból

03. 01. Trábert József német népdaléneklési verseny

03. 02. Német vers és prózamondó verseny - megyei forduló

03. 02. A Baranya Megyei Református Levéltár versenyén

02. 27. Siker a Kisfaludi Károly Gimnázium német versenyén

02. 19. Német versmondó verseny

02. 18.Ókori pillanatok - Róma (történelem örömóra 5. osztály)

02. 14. Szíves kavalkád

02. 09. Farsang

02. 08. Idén is Bendegúz

01. 25. Hóban, szélben, téli tájon

01. 24 Hóember találkozó az udvaron

01. 23. A magyar kultúra napján

12. 21. Csengőszó - karácsonyi műsor 2018.

12. 20. Karácsonyi plakátok

12. 19. Görög pillanatok -Történelem örömóra az ötödikben

12. 17. Havas mászóvár avatás

12. 15. Karácsonyi kézműveskedés

12. 03. - 12. 07. Színes napok

12. 06. Idén is Mikulás

12.03. Az első gyertya

12. 01. Kalandozás a munka világában

11. 27. Mesék versenye (Gandhi mesemondó verseny)

11. 23. Színek-hangulatok

11. 21. Hangszerek varázsa

11. 21. Nyílt nap

11. 10. Zumba, répa, smink, újraélesztés és robotzsaru - Egészségnap

11. 5. - 11. 14. A magyar nyelv másfél hete

11. 09. Márton napi készülődés a kézműves szakkörön

10. 19. Éjszakai túra

10. 19. Emlékezzünk 56-ra

10. 12. Zöld torta

10. 13. Tanösvény őszi napsütésben - Feked

10. 10. Sóskiflik német népismereten

10. 08. Megemlékezés az aradi vértanúkról

10. 02. Zenei világnap nálunk 2018.

09. 21-23. Határtalanul - Utazás a Délvidékre

09. 16. A középkor szelleme - örömóra

09. 15. Megelevenedett reformkor

09. 12. Hagyomány az osztályteremben - német népismeret

09. 03. Tanévnyitó, fecskeavató

08. 29. Mi legyek, mi ne legyek? - Tájoló

06. 18-29. Tábor az iskolában (Játék és környezetvédelem)

06. 20. 27. Kalandpark a Mecsekben - Rácz tanya

2018. 06. 15. Ballagás

06. 08. Gyermeknap

06. 07. Vendégségben régi diákjainknál

06. 05. Papírgyűjtés

05.29.-06.01. Erdei iskola

05. 25. Fut a suli

05. 11. Ki mit tud?

04. 27 TrachtTag - a népviselet napja

04. 26. Énekverseny felső tagozat

04. 23. Alsós énekverseny

04. 24. Mohács térségi atlétika verseny

04. 21. Ragyogás - repce, völgyhíd, öreg tölgy és napsütés

04. 17. Cigány népismeret vetélkedő

04. 14. Fedorka - SoseVolt VersNap

04. 12. Ovisok az olvasás órán

04. 11. Költészet napi tisztelgés Makay Ida szobránál

04. 07. Templomban szóltak a versek

04. 06. Katasztrófavédelmi verseny

04. 07. Megérkeztek az eredmények - „Brodarics” anyanyelvi verseny

04. 05. Sváb tanösvény

03. 27. Papírváros épül

03. 27. Muskát József Területi matematika verseny

03. 27. Már majdnem művészet -hímestojások

03. 23. Német népismereti verseny Sombereken

03. 23. Szebényi projektnap

03. 22. Húsvétra készül a második

03. 22. A víz világnapján

03. 14. Zászlók, kokárdák, tánc és forradalom

03. 12. És akkor betoppant Mátyás király...

02. 09. Mohácsi Német Énekverseny

03. 09. Matematika siker: Kaiser Donát

03. 07. Óvodás vendégek testnevelés órán

03. 07. Felsős versmondó verseny

03. 05. Alsós versmondó verseny

03. 02. Bendegúz sikerek

02. 23. Történelem örömóra - Róma

02. 23. Siker a német versmondó versenyen

02. 23. Hóemberek gyülekeznek az udvaron

02. 23. A tisztasági verseny tortája

Fő az egészség!!! - Egészségnap

02. 09. Farsangi kiállítás

02. 12. Tündérek, gésák és egyéb furcsaságok

02. 08. Busókerék Mohácson

01. 22. Sikerek a területi versmondó versenyen

 

A régebbi programok a Galéria menüpont alatt a Korábbi tanéveknél megtekinthetők.

 

 

 

Az e-napló elérhető a következő linken:

https://klik027315002.e-kreta.hu

Kedves Szülők!

A mai naptól (március 16) iskolánk megkezdte az átállást a digitális oktatásra. A google classroom program segítségével próbáljuk elérni a gyerekeket, hogy eljuttassuk számukra az elvégzendő feladatokat. Kérjük a szülőket, hogy segítsék munkánkat. Fontos, hogy a gyerekek visszaigazolják a számukra küldött meghívókat. Kérjük továbbá, hogy alakítsanak ki egy napirendet a gyermekek számára, melynek része a tanulás.

Reméljük, hogy közösen képesek leszünk megfelelni ennek a hatalmas kihívásnak, ami most előttünk áll.

Mindannyiunknak jó egészséget kívánunk!

A Véméndi Általános Iskola tantestülete

Márciusi programok

Március 4. szerda 11.00: Lázár Ervin program: színházlátogatás az 5. osztály részére Pécsett
Március 5. csütörtök délután:  Szondi matematika verseny Pécsváradon
Március 7. szombat:  Német prózamondó verseny Sásdon
Március 13. péntek 11.30:  ünnepi műsor. A műsort a 6.osztály és az énekkar adja.
Március 16. TANÍTÁSI SZÜNET

Februári programok

Február 3. hétfő 11.00: színházlátogatás Mohácson (7. osztály)
Az előadás címe: „Magyarnak lenni” a Lázár Ervin program keretében.
Február 3. hétfő: osztály szülői értekezletek
Pontos időpont minden gyermek ellenőrzőjében, tájékoztatójában.
Február 6.  csütörtök 13.30- 15.30: félévi értekezlet és műhelymunka
Az 5. óra után minden tanulónk hazamegy.
Nem lesz napközi és tanulószoba sem.
Buszok indulása: 12.45: Palotabozsokra, 13.00: Szebénybe, Fekedre.
Február 7. péntek: Bendegúz anyanyelvi verseny iskolai fordulója
Február 8. szombat: farsang 15.00-órától
Belépő: gyerek: 150 Ft, felnőtt: 300 Ft
A Szülői Munkaközösség a tombolához a felajánlásokat köszönettel fogadja.
Február 14. péntek Valentin nap
Szívecskék beszerezhetők a DÖK titkároknál.
Február 21. péntek délután: Brodarics matematika verseny Mohácson
Február 27. csütörtök 11.00: színházlátogatás Mohácson (4. osztály)
Az előadás címe: „Péter és a farkas” a Lázár Ervin program keretében.
Február 28. péntek egészségnap 8.15- 12.00
Program: Zumba, egészségnevelés előadások, kutyaterápia, sportfoglalkozások, kozmetikai tanácsok.

Januári programok

Január 13. hétfő 15.30 – 17.30: fogadó óra
Január 18. szombat 10.00: központi írásbeli felvételi a nyolcadikosoknak
Helyszín: Kisfaludy Károly Gimnázium Mohács
Január 22. szerda: Versmondó verseny Mohácson
Január 23. csütörtök: Magyar Kultúra Napja
Rövid megemlékezés a 3. szünetben.
Január 24. péntek: 16.00-20.00 pótszilveszter suli-diszkó
Szervező: 7. osztály
DÖk –tagoknak ingyenes
Január 31. péntek: Félévi bizonyítványosztás
Január 31. péntek délután: téli túra a Diákönkormányzat szervezésében
(Csak megfelelő időjárás esetén.)

Decemberi programok

December 2. hétfő reggel: 1. adventi gyertyagyújtás
December 5. csütörtök délután: Honfoglaló vetélkedő a DÖK rendezésében
December 6. péntek délelőtt: Mikulás nap
Helyszín: kémia előadó
December 9. hétfő reggel: 2. adventi gyertyagyújtás
December 13. péntek 13.00 – 16.00: kézművesnap
Programok: mézeskalács- , asztali dísz - , karácsonyfadísz készítés.
A gyerekek hozzanak magukkal ollót, ragasztót, 1 db gyertyát, tobozt, száraz leveleket, bogyós ágakat, szárított citrom- almakarikát, fenyő- tujaágakat. A felsősöknek egy fél pár zoknira, az alsósoknak üres gyufásdobozra is szükségük lesz.
Várjuk szeretettel a szülőket, nagyszülőket!
December 16. hétfő reggel: 3. adventi gyertyagyújtás
December 20. péntek 11. 00: A 3. osztály és az énekkar karácsonyi műsora
Szereplők: 3. osztály, énekkar, zenészek.
December 19-én csütörtökön és 20-án pénteken a gyerekek 12.30 órakor hazamennek, nincsen napközi és tanulószoba.
December 21.- január 5. téli szünet
Első tanítási nap: Január 6. hétfő
B héttel kezdünk!

Novemberi programok

November 11. hétfő  17.00 : Márton napi felvonulás az Óvoda szervezésében
November 15. péntek délután DÖK sportprogram
November 18. hétfő: üzemlátogatás Mohácson a hetedikesek számára  a Baranya Megyei Iparkamara szervezésében
November 18. hétfő 16.00 - 18.00: fogadó óra
November 20. szerda 8.00- 10.40: Nyílt nap
A megtekinthető órák: 2. osztály: magyar, német.
6. osztály: történelem, magyar, német.
November 21. csütörtök 17.00: Pályaválasztási fórum a 7. 8. osztály tanulói és a szülők számára.
Meghívott előadóink a megye középiskoláinak igazgatói.
November 22. péntek délelőtt egyetemisták látogatása a „Tanítsunk Magyarországért” pályázat keretében a hatodikosoknál

Októberi programok

Október 1. kedd: A zene világnapja alkalmából tanulóink zenélnek és énekelnek minden szünetben.
Október 7. hétfő: Megemlékezés az aradi vértanukról a 3. szünetben
Közreműködik az 5. osztály és az énekkar.
Október 11. péntek: budapesti kirándulás a nyolcadikosoknak
Indulás: 8.00, hazaérkezés: kb. 21.00
Program: Parlament, Terror Háza és a Sziklakórház megtekintése
Október 17. csütörtök: Öregek Napja alkalmából diákjaink kis műsort adnak Palotabozsokon
Október 19. szombat Véménd projektnap
Gyülekező: 8.00-kor az iskola udvaron.
Program: táncház, tájház látogatás, éneklés, kézműveskedés…
Az iskolabusz hazaszállít mindenkit.
Hazaérkezés: 12.30 – 13.00 között.
Október 22. kedd, 13.00: Műsor az 1956-os szabadságharc emlékére
Közreműködik a 8. osztály és az énekkar.
Október 23. szerda: tanítási szünet
Október 26.- november 3.= őszi szünet
(1. tanítási nap: november 4. hétfő, B hét)

Szeptemberi programok

Szeptember 2. hétfő 8.00: tanévnyitó
Helyszín: Sportcsarnok
Szeptember 6.- tól péntekenként 9 alkalommal úszásoktatás Pécsváradon az ötödikeseknek
Szeptember 9. hétfő 16. 30: összevont szülői értekezlet
Helyszín: ebédlő
Szeptember 11. szerda: Diákönkormányzat - elnök választás
Helyszín: DÖK terem
Szeptember 11. szerda délután Robotika szakkör Mohácson a Természettudományi Élményközpontban
Szeptember 18. szerda: Diákönkormányzat közgyűlés
Helyszín: természettudományi előadó terem
Szeptember 24. kedd délután Robotika szakkör,
Szeptember 25. szerda délután biológia szakkör Mohácson a Természettudományi Élményközpontban
Szeptember 27. péntek 16.00 – 20. 00: Sulidisco
Rendező: 8. osztály

Van egy rossz hírünk: vége van a nyárnak, de szerencsére van egy jó hírünk is:

Kezdődik az iskola

Tanévnyitó a Véméndi Általános Iskolában
Időpont: 2019. szeptember 2. hétfő 8.00 Helyszín: Sportcsarnok
Szebényből 7.15-kor, Fekedről 7.30-kor, Palotabozsokról 7.35-kor indul az iskolabusz.
Ezen a napon nem tudunk étkezést biztosítani, ezért diákjaink 11.35-kor hazamehetnek. Bejáró tanulóinkat az iskolabusz hazaszállítja. A tankönyvek a délelőtt folyamán kiosztásra kerülnek, ezért kérjük a gyerekeket hozzanak iskolatáskát.
Az elsősök hozzanak tornafelszerelést a fecskeavató miatt.

Egy kis segítség a tanévkezdéshez – Szükséges eszközök

2.osztály füzetek: matematika 1db., másodikos vonalas füzet (16-32) 7db, szótárfüzet 1 db.
3. osztály: matematika 2 db., harmadikas vonalas füzet (12-32) 8 db
4.osztály magyarhoz 3 vonalas, matematikához egy kockás,( lehet A/4-es is), környezethez egy sima füzet, némethez 3 vonalas és egy szótár füzet, énekre 1 ötvonalas, ceruzák + legalább egy szépen író toll.
Felső tagozat: ének 1 kottafüzet,
Matematikához 1 sima lapú füzet, 1 négyzethálós A/4-es méretű, körző, két vonalzó, szögmérő
Magyar: 4db A/4-es vonalas füzet, kék, zöld, piros toll
Természet ismeret, földrajz: 1db A/4-es méretű vonalas füzet, egy darab iratgyűjtő névvel ellátva a dolgozatok gyűjtéséhez, kék toll, színes ceruza
Német: 2db A/4-es vonalas füzet, szótár füzet, 2 db mappa, vagy műanyag tasak, amiben a kiosztott lapokat tartják.

 

Iskolánk nyári táborai

Napközis tábor 1 (1. 2. 3. osztály) Június 17-21
Napközis tábor 2.(4. 5. 6. osztály) .Június 24-28.
Robotika tábor Június 24-28. du. 12.15-kor jön a busz a résztvevőkért.

JÚNIUSI PROGRAMOK

Június 3. Trianon megemlékezés a 3. szünetben
Résztvevők: 6. osztály, 8. osztály és énekkar
Június 4.- 7.: erdei iskola a felsősöknek Orfűn
Június 11. 16.30: Fúvós hangverseny
Helyszín: természettudományi terem
Június 12. szerda 19.00: szerenád
Június 14. péntek 16.00: ballagás
 20.30: bankett
A gyerekek június 14-én 12.00 órakor hazamennek.
Június 15. 10.00: Zongora hangverseny
Helyszín: zongoraterem
Június 19. szerda 16.00: tanévzáró, bizonyítványosztás
Nyári napközis tábor az iskolában : június 17.- 21. és 24. -28. a jelentkezett tanulóknak.
NYÁRI SZÜNET: JÚNIUS 15.- AUGUSZTUS 31.
ELSŐ TANÍTÁSI NAP: SZEPTEMBER 2. hétfő

MÁJUSI PROGRAMOK

Május 6. hétfő: anyák napi műsorok
osztály: 17.00
osztály: 17.00
Május 7. kedd: anyák napi műsorok:
osztály: 16.00
osztály: 16.00
Május 7. kedd: 15.00 műsor Palotabozsokon
Május 8. szerda 13.00: felsős énekverseny
Helyszín: ének terem 2. emelet
Május 22. szerda: Idegen nyelvi mérés a 6. és a 8. osztálynak
Május 27. hétfő 17.00 : szülői értekezlet a felső tagozatnak
Téma: erdei iskola
Május 29. szerda : Országos Kompetenciamérés a 6. és a 8. osztálynak
Szervező: 6. osztály
Május 30.csütörtök 16.30: Ki mit tud? gálaműsor
Helyszín: sportcsarnok
Belépő: gyermek ingyenes, felnőtt: 200 ft
Május 31. péntek: FUT A SULI az 1., 2. órában, majd
gyermeknapi programok: MÉTA, adok- veszek, ügyességi versenyek.
Szervező: Szülői Munkaközösség, Diákönkormányzat.

Áprilisi programok

Április 8. hétfő: Szakmai nap Mohácson, a diákoknak tanítási szünet!
Április 9. kedd 13.00: felsős versmondó verseny
Helyszín: irodalom terem. Várjuk szeretettel a szülőket!
Április 9. kedd 15.30 – 17.30: fogadó óra
Április 11. csütörtök: Költészet napja – megemlékezés az iskolában a 3. szünetben, majd séta Makay Ida szobrához a játszótérre
Április 11. csütörtök délután: Cigány népismereti vetélkedő Pécsett
Április 11. csütörtök 8.00- 18.00 beiratkozás a leendő elsősöknek
Április 12. péntek 8.00 – 14.00 beiratkozás a leendő elsősöknek
Április 12. péntek délután: német versmondó verseny Mohácson
Április 12. péntek: „Szakmák napja” kiállítás a 7. osztálynak Mohácson
Április 13. szombat: 10.00: Hangverseny
Április 16. kedd délelőtt: tojásfestés
Április 16. kedd: Muskát matematika verseny Mohácson
Április 17. szerda: Brodarics anyanyelvi verseny Mohácson
Április 18. - április 24. tavaszi szünet
(az első tanítási nap: április 25. csütörtök)
Április 24. szerda: Pedagógusnap- a gyerekeknek tanítási szünet
Április 29. hétfő 13.00: alsós énekverseny
Helyszín: természettudományi  terem 1. emelet
Május 1.: tanítási szünet

Márciusi programok

Március 1. péntek: Német népdaléneklési verseny Mohácson
Március 2. szombat: Német prózamondó verseny Pécsett
Március 2. szombat: Református levéltár –verseny Pécsett
Március 6. szerda: ovi - suli játékos sportfoglalkozás 8.55 – 9.40
Helyszín: Sportcsarnok
Március 6. szerda délután: Szondi matematika verseny Pécsváradon
Március 8. péntek délután: lány kézilabda bajnokság a DÖK szervezésében
Helyszín: Sportcsarnok
Március 14. csütörtök 12.00: ünnepi műsor
A műsort a 6. osztály és az énekkar adja.
MÁRCIUS 15. - 17. TANÍTÁSI SZÜNET
Március 20. szerda 11.00 - 15.00: fényképezkedés a nyolcadikosoknak
Március 22. péntek Víz világnapja: terepgyakorlat, vizsgálódás
Március 22. péntek délután: Honfoglaló verseny 2. fordulója a DÖK szervezésében
Március 22. péntek délután: TE SZEDD! szemétszedés Szebény és Véménd között
Március 25. hétfő 13.00: alsós versmondó verseny
Helyszín: 1. emeleti előadó terem. Várjuk szeretettel a szülőket!
Március 29. péntek délután Röplabda bajnokság a DÖK szervezésében

Februári programok

Február 4. hétfő 13.30- 15.30: félévi értekezlet és műhelymunka
Az 5. óra után minden tanulónk hazamegy.
Nem lesz napközi és tanulószoba sem.
Buszok indulása: 12.45: Palotabozsokra, 13.00: Szebénybe, Fekedre.
Február 6. szerda 16.00: összevont és osztály szülői értekezlet
Február 8. péntek délután: Bálint és Viktor stand up délutánja
Szervező: Diákönkormányzat
Február 9. szombat 14.00 Farsang
Belépő: gyerek: 150 Ft, felnőtt: 300 Ft
Program: gyerekműsor az Ágens társulat előadásában, élőzene Martini Mártonnal, arcfestés, tombola.
A Szülői Munkaközösség a tombolához a felajánlásokat köszönettel fogadja.
Február 14. csütörtök Valentin nap
Szívecskék vásárolhatók a DÖK titkároknál (ára 10 Ft)
Február 15. péntek: Focibajnokság a DÖK szervezésében
Február 15. péntek délután: Brodarics matematika verseny Mohácson
Február 18. hétfő 14.30: Német vers- és prózamondó verseny iskolai elődöntője
Február 22. péntek: Zenedélután a DÖK szervezésében

Januári programok

Január 7. hétfő 15.30 – 17.30: fogadó óra
Január 11. péntek: 16.00-20.00 pótszilveszter suli-diszkó Szervező: 7. osztály
Január 18. péntek délután: Stand up délután a Diákönkormányzat szervezésében
Január 19. szombat 10.00: központi írásbeli felvételi a nyolcadikosoknak
Január 21. hétfő: Magyar Kultúra Napja Rövid megemlékezés a 3. szünetben.
Január 22. kedd: Versmondó verseny Mohácson
Január 25. péntek délután: téli túra a Diákönkormányzat szervezésében
(Csak megfelelő időjárás esetén.)
Január 28. hétfő 13.00: osztályozó értekezlet és tantestületi továbbképzés
Az 5. óra után minden tanulónk ebédel és hazamegy.
Nem lesz napközi és tanulószoba sem.
Buszok indulása: 12.45: Palotabozsokra, 13.00: Szebénybe, Fekedre.

Decemberi programok

December 3. hétfő délután: koszorúkészítés
December 4. kedd reggel: 1. adventi gyertyagyújtás
December 6. csütörtök délelőtt: Mikulás nap
Helyszín: kémia előadó
December 10. hétfő: 2. adventi gyertyagyújtás
December 14. csütörtök 13.00 – 15.30: kézművesnap
Programok: mézeskalács- , asztali dísz - , karácsonyfadísz készítés.
A gyerekek hozzanak magukkal ollót, 1 db gyertyát, tobozt, száraz leveleket, bogyós ágakat, szárított citrom- almakarikát, fenyő- tujaágakat.
Várjuk szeretettel a szülőket, nagyszülőket!
December 17. hétfő: 3. adventi gyertyagyújtás
December 19. szerda 17.00: Adventi hangverseny
Résztvevők: iskolánk zenét tanuló diákjai.
Helyszín: zongora terem a földszinten
December 21. péntek 11. 00: A 3. osztály és az énekkar karácsonyi műsora
Szereplők: 3. osztály, énekkar.
December 20-án, csütörtökön és 21-én pénteken a gyerekek 13.00 órakor hazamennek, nincsen napközi és tanulószoba.
December 22.- január 2. téli szünet
Első tanítási nap: Január 3. csütörtök
B héttel kezdünk!

Novemberi programok

November 6. kedd délelőtt: hangverseny-látogatás Pécsváradon
November 9. Méta bajnokság (DÖK)
November 10. szombat 8.30 – 12.30: Egészségnap
Program: egészséges életmód, sport, elsősegélynyújtás, mesterséges lélegeztetés, kozmetikai tanácsok, indulatkezelési játékok, közösségépítő tréning, drog- és alkoholprevenció, előadás az internet veszélyeiről.
Rajzpályázat: november 5. -10. a DÖK szervezésében.
November 12. hétfő délután: Márton napi felvonulás az Óvoda szervezésében
November 16. Honfoglaló (DÖK)
November 19. hétfő 16.00 - 18.00: fogadó óra
November 21. szerda 8.00- 10.40: Nyílt nap
A megtekinthető órák: 2. osztály: magyar, matematika, német.
6. osztály: magyar, természetismeret, történelem
November 22. Hangulat nap (DÖK) .
November 22. csütörtök 17.00: Pályaválasztási fórum a 7. 8. osztály tanulói és a szülők számára.
Meghívott előadóink a megye középiskoláinak igazgatói.
November 27. kedd 16.45: szülői fórum
Előadó: Nagy Tímea az Oktatási Hivatal szakmai vezetője
Téma: Praktikus tanácsok a drog és az online veszélyek megelőzésére
November 29. csütörtök 13.00 - 15. 00 Pályaorientációs délután
November30. Kézilabda bajnokság 7.-8. lány (DÖK)

Októberi programok

Október 2. kedd: A zene világnapja alkalmából tanulóink zenélnek és énekelnek minden szünetben.
Október 8. hétfő: Megemlékezés az aradi vértanukról a 3. szünetben
Közreműködik az 5. osztály és az énekkar.
Október 12. péntek: Öregek Napja alkalmából alsós diákjaink kis műsort adnak Palotabozsokon
Október 12. péntek 7. óra Ping-pong bajnokság (DÖK)
Október 13. szombat Feked projektnap
Gyülekező: 7.45-kor a felsősöknek az iskola udvaron, alsósoknak 8.15-kor.
Az iskolabusz hazaszállít mindenkit.
Hazaérkezés: 11.30 és 12.00 között.
Október 19. péntek, 13.00: Műsor az 1956-os szabadságharc emlékére
Közreműködik a 8. osztály és az énekkar.
Október 19. Póker - sakk bajnokság (DÖK)
Október 19. Éjszakai túra. Indulás 18 óra, várható érkezés 22 óra. Csak jó idő esetén!!! (DÖK)
Október 22. hétfő, október 23. kedd: tanítási szünet
Október 26. Foci bajnokság 7. 8. osztály (DÖK)
Október 27.- november 4.= őszi szünet
(1. tanítási nap: november 5. hétfő, A hét)

Szeptemberi programok

Szeptember 3. hétfő 8.00: tanévnyitó
Helyszín: Sportcsarnok
Szeptember 10. hétfő 16. 30: összevont szülői értekezlet, előtte SZMK gyűlés 16.00 órától.
Helyszín: ebédlő
Szeptember 13., 14., 15 Továbbképzés a teljes tantestületnek
a gyerekeknek tanítási szünet
szükség esetén felügyeletet biztosítunk
Szeptember 17. hétfő: DÖK - elnök választás
Helyszín: DÖK terem
Szeptember 19.-20. 21. Határtalanul kirándulás a Délvidékre a 7. osztályosoknak
Szeptember 21. péntek: budapesti kirándulás a nyolcadikosoknak
Indulás: 8.00, hazaérkezés: kb. 18.00
Program: Parlament, Várnegyed és egy képzőművészeti kiállítás megtekintése
Szeptember 24. hétfő: Diákönkormányzat közgyűlés
Szeptember 28. péntek 16.00 – 20. 00: Sulidisco
Rendező: 8. osztály

JÚNIUSI PROGRAMOK

Június 4. délután 13.00- 16.30: papírgyűjtés
Helyszín: iskola hátsó udvara
Június 6. Trianon megemlékezés a 3. szünetben
Résztvevők: irodalom szakkörösök és énekkar
Június 6. 17.00: Hangverseny
Helyszín: zongoraterem
Június 8. péntek: 8.00- 12.00: gyermeknap
Rendező: SZMK és DÖK A buszok a bejáró tanulókkal 12-kor és 12:15-kor indulnak.
Június 11. hétfő: Pedagógusnap – a gyerekeknek tanítási szünet
Június 14. csütörtök 8.00 – 11.30: pályaorientációs nap
Június 15. péntek 16.00: ballagás
     20.00: bankett
A gyerekek június 14-én és 15-én 12.00 órakor hazamennek.
Június 20. szerda 16.00: évzáró, bizonyítványosztás

NYÁRI SZÜNET: JÚNIUS 16.- AUGUSZTUS 31.
ELSŐ TANÍTÁSI NAP: SZEPTEMBER 3. hétfő

MÁJUSI PROGRAMOK

Május 8. kedd: anyák napi műsorok
1.
osztály: 16.30
2. osztály: 17.30
3. osztály: 17.00
Május 9. szerda 16.30: anyák napi műsor: 3. osztály
Május 11. péntek 16.30: Ki mit tud? gálaműsor
Helyszín: sportcsarnok
Belépő: gyermek ingyenes, felnőtt: 200 ft
Május 16. szerda: Idegen nyelvi mérés a 6. és a 8. osztálynak
Május 16. szerda délután: Mohácson a Lajta monitor i. világháborús hajó megtekintése a hetedik osztálynak
Május 18. péntek 16.00- 20.00: iskola-diszkó
Szervező: 6. osztály
Május 22. kedd 17.00 : szülői értekezlet a felső tagozatnak
Téma: erdei iskola
Május 23. szerda délelőtt: Országos Kompetenciamérés a 6. és a 8. osztálynak
Május 25. péntek délelőtt: FUT A SULI az 1., 2. órában.
Május 29. – június 1.: erdei iskola a Dombay – tónál a felsősöknek

Áprilisi programok

Április 5. csütörtök délelőtt: Frey Mária német nemzetiségi szaktanácsadó élménypedagógiai foglalkozása: Schwabenpfad
Helyszín: Sportcsarnok
Április 9. hétfő 16.00 – 18.00: fogadó óra
Április 11. szerda 10.00.: Költészet napja – megemlékezés Makay Ida szobránál a játszótéren
Április 12. csütörtök 2. óra: ovi- suli magyar óra
Április 12. csütörtök 8.00- 18.00 beiratkozás a leendő elsősöknek
Április 13. péntek 8.00 – 14.00 beiratkozás a leendő elsősöknek
Április 16. hétfő délelőtt: koffer színház
Április 20. péntek: Szakma bemutató Mohácson a hetedikeseknek
Április 21. szombat „Föld napja” kirándulás a szebényi határban
Cél: alsósok: Émen tető, felsősök: szebényi nagy fa, völgyhíd.
Gyülekezés: 8 órakor az iskola udvarán.
Hazaérkezés: 11.00 – 12.00 között = alsó tagozat
12.00 – 13.00 között = felső tagozat
Eső esetén a kirándulás helyett tanítás lesz hétfői órarend szerint. Kérjük a kedves szülőket, hogy gyermekük számára enni- és innivalóról gondoskodjanak.
Április 23. hétfő 13. 00: alsós énekverseny
Helyszín: kémia előadó terem 1. emelet
Április 26. csütörtök 13. 00: felsős énekverseny
Helyszín: ének terem 2. emelet
Április 28.- május 1.: tanítási szünet

Márciusi programok

Március 1. csütörtök délután: focibajnokság
Március 2. péntek: hangverseny-látogatás Pécsváradon
Március 5. hétfő 13.30: alsós versmondó verseny
Helyszín: 1. emeleti előadó terem. Várjuk szeretettel a szülőket!
Március 6. 12.00 - 15.00: „Ulmer Schachtel” kiállítás megtekintése Mohácson (támogató: Véméndi Német Nemzetiségi Önkormányzat)
Március 6. kedd délután: Szondi matematika verseny Pécsváradon
Március 7. szerda 13.30: felsős versmondó verseny
Helyszín: irodalom terem. Várjuk szeretettel a szülőket!
Március 7. szerda: ovi - suli játékos sportfoglalkozás 8.55 – 9.40
Helyszín: Sportcsarnok
Március 9. péntek 11.00 - 15.00: fényképezkedés a nyolcadikosoknak
Március 14. szerda 13.00: ünnepi műsor
A műsort a 6. osztály és az énekkar adja.
MÁRCIUS 15. - 18. TANÍTÁSI SZÜNET
Március 19. hétfő 19.00 színházlátogatás (5., 6. osztály)
Március 21. szerda 14.00 színielőadás az alsósoknak
Március 22. csütörtök Víz világnapja: terepgyakorlat, vizsgálódás
Március 23. péntek délután: német versmondó verseny Mohácson, népismereti vetélkedő Sombereken
Március 27. kedd: Muskát matematika verseny Mohácson
Március 28. szerda: Brodarics anyanyelvi verseny Mohácson
Március 29. - április 3. tavaszi szünet
(az első tanítási nap: április 4. szerda)

Februári programok

Február 5. hétfő 12.30- 16.00: félévi értekezlet és műhelymunka
Az 5. óra után minden tanulónk hazamegy.
Nem lesz napközi és tanulószoba sem.
Buszok indulása: 12.15: Palotabozsokra, 12.30: Szebénybe, Fekedre.
Február 5., 6., 7. hétfő, kedd, szerda: szülői értekezletek
(A pontos időpont a gyerekek tájékoztatójában, ellenőrzőjében van.)
Február 8. csütörtök délelőtt: Busókerék vetélkedő Mohácson
Február 9. péntek: Német népdaléneklési verseny Mohácson
Február 10. szombat 15.00 Farsang
Belépő: gyerek: 150 Ft, felnőtt: 300 Ft
A Szülői Munkaközösség a tombolához a felajánlásokat köszönettel fogadja.
Február 14. szerda Valentin nap
Szívecskék vásárolhatók a DÖK titkároknál (ára 20 Ft)
Február 15. csütörtök 14 óra Német versmondó verseny helyi elődöntője.
Február 16. péntek 9.00- 13.00: Egészségnap
Program: egészséges ételek, egészséges életmód, sport, fogápolás, mesterséges lélegeztetés, kozmetikai tanácsok, drog- és alkoholprevenció, az internet veszélyei.
Rajzpályázat február 12.- 16-ig a DÖK szervezésében.
Február 24. szombat: Német vers- és prózamondó verseny Bólyban

Januári programok

Január 8. hétfő 16.00 – 18.00: fogadó óra
Január 9. kedd délután: Honfoglaló – 2. forduló
Január 12. péntek: 16.00-20.00 suli-diszkó
Szervező: 7. osztály
Január 20. szombat 10.00: központi írásbeli felvételi a nyolcadikosoknak
Január 24. szerda: osztályozó értekezlet
Január 23. kedd: Magyar Kultúra Napja
Rövid megemlékezés a 3. szünetben.
Január 26. péntek délután: téli túra a Diákönkormányzat szervezésében
(Csak megfelelő időjárás esetén.)

Decemberi programok

December 4. hétfő reggel: 1. adventi gyertyagyújtás
December 6. szerda délelőtt: Mikulás nap
Helyszín: kémia előadó
December 11. hétfő: 2. adventi gyertyagyújtás
December 14. csütörtök 12.30 – 15.00: kézművesnap
Programok: mézeskalács- , asztali dísz - , karácsonyfadísz készítés.
A gyerekek hozzanak magukkal ollót, 1 db gyertyát, tobozt, száraz leveleket, bogyós ágakat, színes szalagokat, szárított citrom- almakarikát, fenyő- tujaágakat. Várjuk szeretettel a szülőket, nagyszülőket!
December 18. hétfő: 3. adventi gyertyagyújtás
December 19. kedd: Honfoglaló verseny a DÖK szervezésében
December 20. szerda 16.30: Adventi hangverseny
Résztvevők: iskolánk zenét tanuló diákjai.
Helyszín: zongora terem a földszinten
December 22. péntek 11. 00: A 3. osztály és az énekkar karácsonyi műsora
Szereplők: 3. osztály, énekkar.
Helyszín: Sportcsarnok
December 21.-én, csütörtökön és 22.-én pénteken a gyerekek 14.00 órakor hazamennek, nincsen napközi és tanulószoba.
December 23.- január 2. téli szünet
Első tanítási nap: Január 3. szerda
B héttel kezdünk!

Novemberi programok

November 7. kedd délután MÉTA bajnokság a DÖK szervezésében
November 9. csütörtök 16.30. Márton napi felvonulás az Óvoda szervezésében
November 13. hétfő 15.00 - 18.00: fogadó óra
November 15. szerda 8.00 - 10.40: Nyílt nap a második és a hatodik osztályban
November 21. kedd: pályaválasztási szaktanácsadás Mohácson a 8. osztály számára
November 21. kedd délután ping-pong bajnokság a DÖK szervezésében
November 22. szerda: üzemlátogatás Pécsett a nyolcadikosok számára a Baranya Megyei Iparkamara szervezésében (Hauni, Schneider Autóház, Elektoronikai Üzem)
November 23. csütörtök 17.00: Pályaválasztási fórum 7. 8. osztály tanulói és a szülők számára. Meghívott előadóink a megye középiskoláinak igazgatói.
November 27.- december 1.: pályázat keretében kirándulások minden délután a 4. és az 5. osztály számára (hajózás a Dunán, pécsi TV torony és a siklósi vár meglátogatása)

Októberi programok

Október 2. hétfő: A zene világnapja alkalmából tanulóink zenélnek és énekelnek minden szünetben.
Október 6. péntek: Megemlékezés az aradi vértanukról a 3. szünetben
Közreműködik az 5. osztály és az énekkar.
Október 6. péntek DÖK elnök választás
Helyszín: DÖK terem
Október 7. kedd DÖK közgyűlés
Helyszín: előadóterem
Október 11. szerda: Öregek Napja alkalmából diákjaink kis műsort adnak Palotabozsokon
Október 12. csütörtök őszi túra
Gyülekező: 8.45-kor az iskola udvaron
Eső esetén ezen a napon tanítás lesz.
Hazaérkezés: alsó tagozat: kb. 13.00, felső tagozat: 15.00.
Az iskolabusz hazaszállítja a bejáró tanulókat.
Október 20. péntek, 13.00: Műsor az 1956-os szabadságharc emlékére
Közreműködik a 8. osztály és az énekkar.
Október 23. hétfő: tanítási szünet
Október 28.- november 5.= őszi szünet
(1. tanítási nap: november 6. hétfő, A hét)

Szeptemberi programok

Szeptember 1. péntek 8.00: tanévnyitó
Helyszín: Sportcsarnok
Szeptember 6.-7. 8. Határtalanul kirándulás a Felvidékre a 7. osztályosoknak
Szeptember 15. péntek délelőtt: CSEÖH – előadások az 5. és 8. osztályoknak
Szeptember 15. péntek 16.00 – 20. 00: Sulidisco
Rendező: 8. osztály
Szeptember 16. szombat: Tekerj, hogy tekerhessünk!
Szervező: Véménd Község Önkormányzata
Szeptember 18. hétfő 17. 00: összevont szülői értekezlet
Helyszín: ebédlő
Szeptember 22. péntek: budapesti kirándulás a nyolcadikosoknak
Indulás: 8.00, hazaérkezés: kb. 18.00
Program: Parlament és Csodák palotája megtekintése
Szeptember 26. kedd délelőtt: tájékoztató kamion érkezik Paksról
Szeptember 29. péntek Szent Mihály nap: továbbképzés  –
a gyerekeknek tanítási szünet

Végre itt a suli :)

Végéhez közeledik a nyári szünet, ezért értesítünk titeket, hogy 2017. szeptember 1-én pénteken 8.00 órakor szeretettel várunk mindenkit a tanévnyitó ünnepélyre a sportcsarnokba.
Hasznos tudnivalók:
Szebényből 7.15-kor, Fekedről 7.30-kor, Palotabozsokról 7.35-kor indul az iskolabusz.
Ezen a napon nem tudunk étkezést biztosítani, ezért diákjaink 11.45-kor hazamehetnek. Bejáró tanulóinkat az iskolabusz hazaszállítja.
A tankönyvek a délelőtt folyamán kiosztásra kerülnek, ezért kérjük hozzatok iskolatáskát. Az első osztályosoknak a tanévnyitó után fecskeavatót tartunk, ezért kérjük, hogy sporthoz való váltóruhát hozzanak magukkal

Egy kis segítség a tanévkezdéshez – Szükséges eszközök

2.osztály füzetek: matematika 1db., másodikos vonalas füzet (16-32) 7db, szótárfüzet 1 db.
3. osztály: matematika 2 db., harmadikas vonalas füzet (12-32) 8 db
4.osztály magyarhoz 3 vonalas, matematikához egy kockás,( lehet A/4-es is), környezethez egy sima füzet, némethez 3 vonalas és egy szótár füzet, énekre 1 ötvonalas, ceruzák + legalább egy szépen író toll.
Felső tagozat: ének 1 kottafüzet,
Matematikához 1 sima lapú füzet, 1 négyzethálós A/4-es méretű, körző, két vonalzó, szögmérő
Magyar: 4db A/4-es vonalas füzet, kék, zöld, piros toll
Természet ismeret, földrajz: 1db A/4-es méretű vonalas füzet, egy darab iratgyűjtő névvel ellátva a dolgozatok gyűjtéséhez, kék toll, színes ceruza
Német: 2db A/4-es vonalas füzet, szótár füzet, 2 db mappa, vagy műanyag tasak, amiben a kiosztott lapokat tartják.

Nyertes Határtalanul pályázat

Iskolánk a 7. osztály részére nyert egy 3 napos felvidéki kirándulást, melynek költsége 60.000 ft/fő és 2017. szeptember 6.-8-ig valósul meg. A kirándulás minden költségét (utazás, szállás, étkezés, belépődíjak) a pályázati összegből fogjuk fedezni. Mivel 20 fő alatt nem lehetett pályázni, ezért a geresdlaki hetedikesekkel fogunk együtt utazni.
Részlet a programokból: füleki vár megtekintése, Rozsnyó: városnézés, Rimaszombat: református templom megtekintése, Krasznahorka: várlátogatás, Betlér: Andrássy kastély megtekintése, túra Derencsény falu határában, csízi gyógyvíz megkóstolása.
A pályázat feltétele a kapcsolatteremtés határon túli magyarokkal, ezért egy felvidéki magyar iskolát is meg fogunk látogatni.
Hiszem, hogy a hetedikeseknek ez a kirándulás felejthetetlen élmény lesz!

Erzsébet napközis tábor

Időpont: 2017. június 26.hétfő, 27. kedd, 28.szerda, 29.csütörtök, 30.péntek.
Minden nap 8.00 - 16.00-ig tartanak a foglalkozások.
A gyerekek napi négyszeri étkezést kapnak, nem kell nekik semmit csomagolni. Ez alól kivétel az utolsó nap. Pénteken busszal a Gemenci erdőbe kirándulunk, ahol kisvasúttal fogunk utazni, ekkor kérem, csomagoljanak a gyerekeknek fél liter innivalót.
Programok: kézműveskedés, ismerkedés Véménd látnivalóival, túrázás, sportfoglalkozások, dal - és tánctanulás, mézeskalács készítés.
A programok, az utazás, az étkezés és a szükséges eszközök költségeit az elnyert pályázati összegből fizetjük. Azonban 500 ft/fő részvételi biztosíték kötelezően fizetendő. Ezt hétfőn minden gyerek hozza magával.

JÚNIUSI PROGRAMOK

Május 30. – június 2.: erdei iskola Orfűn a Rácz tanyán
Indulás az iskola elől kedden 9 órakor, hazaérkezés pénteken 17.00 és 18.00 között.
Június 6. kedd: Pedagógusnap – a gyerekeknek tanítási szünet
Június 7. Trianon megemlékezés a 3. szünetben
Résztvevők: 7. osztály és énekkar
Június 7. 17.00: Hangverseny
Helyszín: zongoraterem
Június 12. hétfő: 9.00- 12.00: gyermeknap
Rendező: SZMK és DÖK
Június 14. szerda 19.00: szerenád
Június 15. csütörtök 16.00: ballagás
     19.00: bankett
Június 20. kedd 16.00: évzáró, bizonyítványosztás
NYÁRI SZÜNET: JÚNIUS 16.- AUGUSZTUS 31.
ELSŐ TANÍTÁSI NAP: SZEPTEMBER 1. Péntek

MÁJUSI PROGRAMOK

Május 2. kedd 12. 45: alsós énekverseny
Helyszín: kémia előadó terem 1. emelet
Május 3. szerda 13. 45: felsős énekverseny
Helyszín: ének terem 2. emelet
Május 5. péntek délelőtt: atlétika verseny megyei döntő Pécsett
Május 8. hétfő: anyák napi műsorok

  1. osztály: 16.45
  2. osztály: 16.30
  3. osztály: 16.30
  4. osztály: 16.00
    felső: 17 óra


Május 12. péntek 16.30: Ki mit tud? gálaműsor
Helyszín: sportcsarnok
Belépő: gyermek ingyenes, felnőtt: 200 ft
Május 15. hétfő 19.00 színházlátogatás Pécsett a 8. osztálynak
Indulás: 17. 45-kor
Május 17. szerda: Idegen nyelvi mérés a 6. és a 8. osztálynak
Május 18. csütörtök délután 13.00- 16.30: papírgyűjtés
Helyszín: iskola hátsó udvara
Május 19. péntek: délelőtt: FUT A SULI az 1., 2. órában.
Május 22. hétfő 17.00 : szülői értekezlet a felső tagozatnak
Téma: erdei iskola
Május 24. szerda délelőtt: Országos Kompetenciamérés a 6. és a 8. osztálynak
Május 26. péntek Madarak és fák napja alkalmából kirándulás
Gyülekezés az iskola udvarán 8.45-kor
Eső esetén elmarad és tanítás lesz!
Május 30. – június 2.: erdei iskola Orfűn a Rácz tanyán Indulás az iskola elől kedden 8 órakor, hazaérkezés pénteken a déli órákban.

Áprilisi programok

Április 3. hétfő 15.30: szülői fórum: Pécsi Rita neveléskutató előadása
Helyszín: ebédlő
Április 3. hétfő 16.30 – 18.30: fogadó óra
Április 7. péntek „Fut a suli” az 1., 2. órában
Április 11. kedd 10.00.: Költészet napja – megemlékezés Makay Ida szobránál a játszótéren
Április 11. Muskát matematika verseny Mohácson
Április 12. szerda: német népdaléneklési verseny Pécsett
Április 12. szerda: Brodarics anyanyelvi verseny Mohácson
Április 13. -18. tavaszi szünet
(az első tanítási nap: április 19. szerda)
Április 20. csütörtök 8.00- 18.00 beiratkozás a leendő elsősöknek
Április 21. péntek 8.00 – 16.00 beiratkozás a leendő elsősöknek
Április 21. péntek „Föld napja” kirándulás a Szerb kápolnához (alsó tagozat) és Üveghutára (felső tagozat).
Gyülekezés: 9 órakor az iskola udvarán.
Hazaérkezés: 12.00 – 13.00 között = alsó tagozat
14.00 – 15.00 között = felső tagozat
Eső esetén a kirándulás helyett tanítás lesz!

Szülőknek szól!!!

Április 3-án hétfőn, a fogadó óra előtt, 15.30-tól Pécsi Rita nevelési tanácsadó tart szülői fórumot nevelési helyzetekről, nevelési problémákról. Szeretettel várjuk az érdeklődőket, garantáltan nem fognak unatkozni! A fogadó órák az előadás után kezdődnek.

Beiratkozás!!!

2017. április 20. (csütörtök) 08-18 óra között és 2017. április 21. (péntek) 8-16 óra között. Beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt, továbbá az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolást.

Hitoktatás

Iskolánkban a Magyar Katolikus Egyház (Vassné Riba Zsuzsanna hitoktató) és a Magyar Református Egyház (Szabó Ildikó hitoktató) vállalja a hit-és erkölcstan oktatását.

Márciusi programok

Március 3. péntektől 9 alkalommal: úszásoktatás az 5. osztályosoknak Pécsváradon
Március 8. szerda: ovi - suli játékos sportfoglalkozás 8.55 – 9.40
Helyszín: Sportcsarnok
Március 14. kedd 14.00: ünnepi műsor
A műsort a 6. osztály és az énekkar adja.
Március 16. 12.30 - 17.00: fényképezkedés a nyolcadikosoknak
Március 16. délelőtt üzemlátogatás Bátaapátiban a nyolcadik osztálynak.
Március 21. kedd 14.00 színielőadás az alsósoknak
Belépő: 500 Ft.
Március 22. szerda Víz világnapja alkalmából terepgyakorlatok minden osztálynak
Március 22. szerda 13.00: alsós versmondó verseny
Helyszín: 1. emeleti fizika- kémia terem. Várjuk szeretettel a szülőket!
Március 23. csütörtök 13.30: felsős versmondó verseny
Helyszín: irodalom terem. Várjuk szeretettel a szülőket!
Március 30. csütörtök: tantestületi továbbképzés Mohácson,
tanítási szünet a gyerekeknek!
Március 31. péntek délután: pécsi állatkerti kirándulás (pályázat keretében a hátrányos helyzetű gyerekeknek)
Március 31. péntek délután: német versmondó verseny Mohácson

Februári programok

Február 2. csütörtök 13.00- 16.00: félévi értekezlet és műhelymunka
Ezen a napon rövidített órák lesznek.
Minden tanulónk hazamegy 13.00 órakor.
Február 4. szombat 15.00 Farsang
Belépő: gyerek: 150 Ft, felnőtt: 300 Ft
A Szülői Munkaközösség a tombolához köszönettel felajánlásokat fogad el.
Február 6.,7. hétfő, kedd, szerda 16.00 – 18.00: szülői értekezletek
(A pontos időpont a gyerekek tájékoztatójában, ellenőrzőjében van.)
Február 9. csütörtök délután: Barnabás stand up délutánja
Február 14. kedd Valentin nap
Szívecskék vásárolhatók a DÖK titkároknál (ára 10 Ft)
Február 17. péntek 9.00- 13.00:  Egészségnap
Program: egészséges ételek, egészséges életmód, sport, fogápolás, mesterséges lélegeztetés, kozmetikai tanácsok, drog- és alkoholprevenció.
Rajzpályázat február 13.- 17-ig a DÖK szervezésében.
Február 24. péntek: Német népdaléneklési verseny Mohácson
Február 25. szombat: Német vers- és prózamondó verseny Pécsett

A februárra tervezett alsós versmondó verseny a sok megbetegedés miatt márciusban kerül megrendezésre.

Januári programok

Január 6. péntek délelőtt: hóemberépítő- verseny (hó szükséges hozzá)
Január 9. hétfő 15.30 – 18.30: fogadó óra
Január 13. péntek: 16.00-20.00 suli-diszkó
Szervező: 7. osztály
Január 19. csütörtök: osztályozó értekezlet
Január 20. péntek: az első félév vége
Január 21. szombat 10.00: központi írásbeli felvételi a nyolcadikosoknak
Január 23. hétfő: Magyar Kultúra Napja
rövid megemlékezés a 3. szünetben.
Január 24. kedd: félévi bizonyítványosztás
Január 27. péntek: téli túra a Diákönkormányzat szervezésében

Decemberi programok

December 5. hétfő reggel: 2. adventi gyertyagyújtás
Helyszín: emeleti aula
December 6. kedd délelőtt: Mikulás nap
Helyszín: földszinti aula
December 9. péntek 12. 45 – 14. 45: kézművesnap
Programok: mézeskalács- , asztali dísz - , karácsonyfadísz készítés. A gyerekek hozzanak magukkal ollót, 1 db gyertyát, tobozt, száraz leveleket, bogyós ágakat, színes szalagokat, szárított citrom- almakarikát, fenyő- tujaágakat.
Várjuk szeretettel a szülőket, nagyszülőket!
December 12. hétfő: 3. adventi gyertyagyújtás
December 12. – 16. Színes napok
December 14. szerda 16.30: Adventi hangverseny
Résztvevők: iskolánk zenét tanuló diákjai.
Helyszín: zongora terem a földszinten
December 15. csütörtök délután: Honfoglaló vetélkedő 2. forduló

December 17. szombat 10.00- 12.00 A CKÖ-házában a Máltai Szeretetszolgálat csomagot ad át minden gyereknek.

December 19. hétfő: 4. adventi gyertyagyújtás
December 21. szerda, 12. 30: A 3. osztály és az énekkar karácsonyi műsora
Szereplők: 3. osztály, énekkar, majd Figura Ede műsora
Helyszín: Sportcsarnok
December 22.- január 2. téli szünet
Első tanítási nap: Január 3. kedd
A héttel kezdünk!

 

 

 

Videók az iskolából

Iskolánk imázsfilmje - Képeslap a suliból


Cigány mesék No.4. Orsós Róbert: A teknősbéka eredete


Farsagi pillanatok 2020.


01. 22. A magyar kultúra napján - egy szünetnyi játék


Ignácz Vivien - Bari Károly: Mese


Orsós Róbert - Lackfi János: Világvége

Véménd projekt 2019.


A harmadik osztály bemutatja: Melyiket a kilenc közül


A harmadik gyertya - játék a könyvtárban


Az első gyertya - Jázmin és testvérei

Határtalanul - Négy nap Erdélyben (film)

Zene szólt minden szünetben

Levéltári kalandok


Szénási József filmje: Véméndről szeretettel

Szabadon repülő madár - Válogatás cigány költők verseiből.


Képeslap a suliból 2. Jázmin dala - A költő visszatér

Mosolygó népviselet - Trachttag 2019.

Orsós Szabolcs - Varró Dániel: 32 éves múltam (és egy kis ráadás)

Kaiser Donát - Lackfi János: Sátánkutya

Szélig Jázmin - Kányádi Sándor: Hallgat az erdő

Március 15-i változat: Mi vagyunk a grund

Baumgärtner Bálint - Lackfi János: A fekete router

Kozma - Bognár Krisztián - Varró Dániel: Túl a Maszat hegyen

Trábert Letícia - Kiss Lehel: A vízzel nem lesz gond

Barta Szonja: Kamarás Klára - Csacska macska

Szitás Máté: Szalai Borbála - Csiga Zsiga

Bogdán Ferenc: K. László Szilvia: Tréfás vers

Szélig Szonja: Tamás István - Az én cicám

Jordán Panna: Juhász Magda - Hová lett az ellenőrzőm

Törjék Balázs: K. László Szilvia - A kis Lajhár Alajos

Egy izgalmas nap pillanatai (levéltári verseny)

Német dalcsokor Werner Jázmin - Kaiser Donát

Török Andrea: Kányádi Sándor - Fától fáig

Pályázati film a Gandhi népismereti vetélkedőjére

Orsós Ádám: Jónás Tamás - Cigányidők (részletek)


Ignácz Vivien: Szécsi Magda - A vándor dala, Hazám

Orsós Ádám: Ilies Renáta - Mintha élnék

Ignácz Vivien: Horváth Rajmond - Kígyóballada


12. 21. Csengőszó - karácsonyi műsor 2018.

Cigány mesék No3. - Orsós Ádám: A feltámadt lány

Cigány mesék: Orsós Szabolcs - Betyár volt-e cigány Jóska?

Cigány mesék: Ignácz Vivien: A cigányasszony, meg az ördög

Omega:Naplemente - Az iskola kórusa


Viva viva la musica - zenei világnap 2018.

Az ötödik osztály bemutatja: Szemenszedett mese


05.11. Cigány himnusz - Ki mit tud?

04.23.Énekverseny Szélig Jázmin: Árva fiú

04.11. A költészet napján - Uszkai Adrienn (Egy kis boldogság)

04. 07. Templomban szóltak a versek

Versmondó 2018. Orsós Ádám: Patai Irén - Cigány

Versmondó 2018. Orsós Szabolcs: Lackfi János - Vak a poharat

Versmondó 2018. Csibi Márton: Lackfi János- Csoda

Versmondó 2018. Schalkhammer Emilia: Such Judit Nikolett - Rumli

Versmondó 2018. Trábert Letícia: Finy Petra - Sok műhó semmiért

Versmondó 2018. Ignácz Vivien: Hétvári Andrea - A kék szekrény

Versmondó 2018. Jordán Panna: Hárs László - Levél az erdőből

Versmondó 2018. Török Andrea: Simonyi Cecília - Kék és fehér

Versmondó 2018. Uszkai Adrienn: Hallqvist - Nagymama és Fábián

Versmondó 2018. Szélig Jázmin: Szabó T. Anna - Hóesésben

Hatodikasok játszanak - Nyéki Kata: A te feladatod

Versmondó 2018.Török Andrea: Weöres Sándor - Kutya

Versmondó 2018. Orsós Ádám: Dóka Péter - Férfidolog

12. 22. Vendégművész az iskolában :)

12.22. Gyertek, gyertek Betlehembe

06. 30. Az utolsó nap: Gemenc (Erzsébet tábor 2017)
06. 04. Magyarország - Galambos Réka és a kórus
Kalandok völgye: Óbánya (Osztálykirándulás 4.o.)
Bandicz B. Barnabás - Jónás Vivien: John és Mary
Felsős énekverseny 2017. Mohácsi Titanilla - A fényes nap immár elnyugodott
Felsős énekverseny 2017. Galambos Réka - Republic: Erdő közepében
Alsós énekverseny 2017. Szélig Jázmin - Bródy János: ha én rózsa volnék
Alsós énekverseny 2017. Török Andrea
Költészet napja 2017. László Noémi: Feketeleves (A negyedikesek játszanak)
Költészet napja 2017. Verssorok József Attillától
Költészet napja 2017. - Jónás Vivien-Makay Ida: Triptichon
Látogatás az állatkertben az Otp önkéntesprogram segítségével.
Versmondó 2017. Trábert Letícia - László Noémi: Feketeleves (részletek)
Versmondó 2017. Kaiser Donát - Lackfi János: Izirájder
Versmondó 2017. Baumgärtner Bálint - Nógrádi Gábor: Vizisikló
Versmondó 2017. Orsós Ádám - Finy Petra: Becsinált leves
Versmondó 2017. Bandicz B. Barnabás - Francois Villon: Ballada a senki fiáról
Felsős versmondó 2017. Jónás Vivien: Ágai Ágnes - Nemzedék
Alsós versmondó 2017.Török Andrea - Dóka Péter: A nagyi kávét főz
Bandicz B. Barnabás - Nagy Lajos: A kígyó (Kiemelt arany a prózamondón)

01. 24. Játék a verssel - Tamkó S. Károly: Kongó-bolt (A magyar kultúra napján)

11. 28. Ha messze mész... - Emlékezzünk 56-ra
10. 19. Vers csak úgy... Ignácz Vivien (Tóth Krisztina: Agyatlan vers)
06. 10. János vitéz töredékek az ötödik osztály előadásában
06. 15. Búcsú a tanévtől (meglepetés koncert)
06. 06. Színház a romoknál - The king's new clothes (5. osztály)
05. 24. Színház az osztályteremben - Lázár Ervin: Dömdö dömdö dömdödöm (előadja a 7. o.)
O5. 20. Ki mit tud 2016. Réger Henriett
Énekverseny 2016. Quartet 7.o. - Lehetett volna
Énekverseny 2016. Galambos Réka: Mad world
Énekverseny 2016. Kővári Cynthia: Árva fiú
05. 22. Csongrádi Lili: Tes Schneidje
Ignácz Vivien 3. - Choli Daróczi József: Óda
Orsós Ádám4. : Nagy Bandó András: Az én anyukám
Török Andrea 3. - Ágai Ágnes: A titkokat csak az ujjaimnak mondom el

Kaiser Donát 3.- József Attila: Indiában, hol éjjel a vadak...

Szélig Jázmin: K. László Szilvia: Gyümölcsöstál
Jordán Panna: Nemes Nagy Ágnes: Köszöntő
Trábert Leticia - Tóth Krisztina: A tigris
Bandicz B. Barnabás - Rostand: Cyrano - Orr monológ
Klinkhárt Hanna - Szép Ernő: Várjon
Grain Liana - Robert Burns: Falusi randevú
Csibi Patrik - Janikovszky Éva: A tükör előtt
Galambos Réka - Faludy György: Exodus
Jónás Vivien - Hervay Gizella: Ének három hangra
Farsang, farsang, farsang...
2015, június Utolsó óra
2015. 05: Szökés a tavaszba
2015. 09. Az ördög és a furfangos székely asszony
2015.09. A rátóti csikótojás
2015. 04. Pletykás asszonyok
2015. 12. Hát mégis csak eljött - Panov apó karácsonya
2015. 03. 09. Dal csak úgy...